Личківська сільська об'єднана територіальна громада
Самарівський район, Дніпропетровська область
Рішення сесії
від 19 березня 2026р. № 1926
42 (СОРОК ДРУГА) СЕСІЯ
VIIІ СКЛИКАННЯ
Про розгляд клопотання ___________________
Опубліковано 20 березня 2026

Розглянувши Клопотання гр.України _____________________, учасника бойових дій (РНОКПП ____________) (далі – Заявник) від 09.12.2025 (вх. № 219/1 від 10.12.2025) (далі – Клопотання), який зареєстрований за адресою: ________________ область, ________________ район, с. _______________, вул. ___________, будинок __, про надання дозволу на розроблення документації із землеустрою щодо відведення в оренду земельної ділянки орієнтовною площею 2,0 гектари для ведення особистого селянського господарства (КВЦПЗ 01.03) за рахунок земель комунальної власності,

керуючись статтями 25, 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», статтями 12, 123, 124, 134–136 Земельного кодексу України, статтями 3, 203, 626, 627 Цивільного кодексу України, статтями 1, 2, 4, 6, 13 Закону України «Про оренду землі», враховуючи рекомендації постійної комісії з питань агропромислового комплексу, земельних відносин, екології, охорони навколишнього середовища та надзвичайних ситуацій, яка ВСТАНОВИЛА:

гр. _____________________ просить надати йому дозвіл на розроблення документації із землеустрою щодо відведення в оренду земельної ділянки орієнтовною площею 2,0 гектари для ведення особистого селянського господарства (КВЦПЗ 01.03) за рахунок земель комунальної власності Личківської сільської ОТГ.

В цьому випадку саме застосування статті 123 Земельного кодексу України в частині одержання у користування земельної ділянки із комунальної власності за документацією із землеустрою, розроблення якої замовляє зацікавлена особа на підставі дозволу сільської ради на розробку документації із землеустрою, а так само і надання в такому порядку земельної ділянки в оренду є неможливим з огляду на те, що для передання земельних ділянок в оренду спеціальними нормами права передбачений інший порядок.

Відповідно до ч. 2 ст. 124 Земельного кодексу України, передача в оренду земельних ділянок, що перебувають у комунальній власності, здійснюється за результатами проведення земельних торгів, крім випадків, встановлених частинами другою, третьою статті 134 цього Кодексу.

Відповідно до ч. 1 ст. 134 Земельного кодексу України, земельні ділянки комунальної власності передаються в користування (оренду) окремими лотами на конкурентних засадах (на земельних торгах), крім випадків, встановлених частиною другою цієї статті.

За обставинами справи, відсутні підстави для застосування виключень, передбачених частинами 2, 3 ст. 134 Земельного кодексу України.

Відповідно до п. «а» ч. 1. ст. 135 Земельного кодексу України, порядок проведення земельних торгів, визначений цим Кодексом, є обов’язковим у разі, якщо на земельних торгах здійснюються передача земельних ділянок комунальної власності у користування за рішенням відповідних органів місцевого самоврядування.

Таким чином, громадяни можуть отримати земельні ділянки для ведення особистого селянського господарства на умовах оренди виключно на конкурентних засадах (на земельних торгах).

За змістом п. «а» ч. 1. ст. 136 Земельного кодексу України, підготовка до проведення земельних торгів передбачає, у тому числі, виготовлення та затвердження у встановленому законодавством порядку документації із землеустрою (у разі формування земельної ділянки, зміни цільового призначення земельної ділянки та в разі, якщо відомості про земельну ділянку не внесені до Державного земельного кадастру).

Відповідно до абз. 1 ч. 1. ст. 136 Земельного кодексу України, підготовку лотів до проведення земельних торгів (тобто, в тому числі і виготовлення та затвердження у документації із землеустрою) забезпечує організатор земельних торгів.

Організатором земельних торгів є особа, яка відповідно до закону може виступати орендодавцем такої земельної ділянки (ч. 2 ст. 135 Земельного кодексу України). Орендодавцями земельних ділянок, що перебувають у комунальній власності, є сільські, селищні, міські ради в межах повноважень, визначених законом (ч. 2 ст. 4 Закону України «Про оренду землі»).

Тобто, у випадку, коли земельні ділянки комунальної власності передаються в оренду на конкурентних засадах (на земельних торгах), виготовлення та затвердження у відповідної документації із землеустрою має здійснюватися не потенційними орендарями, а саме організатором земельних торгів.

За таких обставин прохання, висловлене у Клопотанні, не відповідає передбаченому законодавством порядку передання в оренду земельних ділянок комунальної власності.

Відповідно до ч. 4 ст. 136 Земельного кодексу України, проведення земельних торгів щодо земельних ділянок або прав на них здійснюється за рішенням організатора земельних торгів.

Виходячи зі змісту статей 12, 78, 83 Земельного кодексу України, враховуючи положення статей 14, 19, 142, 143 Конституції України, статей 3, 12, 316–319, 327 Цивільного кодексу України, ухвалення рішень стосовно проведення земельних торгів щодо земельних ділянок комунальної власності або прав на них є дискреційним повноваженням відповідної місцевої ради як представника власника – відповідної територіальної громади.

Личківською сільською радою наразі не планується формування та передання в оренду на конкурентних засадах (на земельних торгах) земельних ділянок площею 2,0 гектари для ведення особистого селянського господарства.

Отже обрано неправильний спосіб реалізації свого інтересу на отримання в користування (оренду) земельної ділянки комунальної власності для ведення особистого селянського господарства, який може бути реалізовано виключно на конкурентних засадах (на земельних торгах). Тому відсутні підстави для задоволення Клопотання.

На підставі викладеного сесія сільської ради


ВИРІШИЛА:

Відмовити _____________________ (РНОКПП ______________) у задоволенні Клопотання від 09.12.2025 (вх. № 219/1 від 10.12.2025) про надання дозволу на розроблення документації із землеустрою щодо відведення в оренду земельної ділянки орієнтовною площею 2,0 гектари для ведення особистого селянського господарства (КВЦПЗ 01.03) за рахунок земель комунальної власності.


Рекомендувати ______________________ (РНОКПП ______________): для реалізації його інтересу на отримання в оренду земельної ділянки за рахунок земель комунальної власності Личківської сільської ОТГ здійснювати моніторинг рішень Личківської сільської ради про проведення земельних торгів (ст. 136 Земельного кодексу України) та відповідних оголошень про проведення земельних торгів (ст. 137 Земельного кодексу України); для реалізації його права на отримання земельної ділянки у власність для ведення особистого селянського господарства (ст.118, 121 Земельного кодексу України)звернутися з клопотанням, викопіюванням розташування земельної ділянки до Личківської сільської ради на рахунок здійснення резервування земельної ділянки до закінчення воєнного стану в Україні.



Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію з питань агропромислового комплексу, земельних відносин, екології, охорони навколишнього середовища та надзвичайних ситуацій.





Сільський голова Анатолій ЧУПРИНА





с. Личкове

«19» березня 2026 року

№1926 - 42/VIII



Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux